با حضور معاون اقتصادی استاندار و فرماندار البرز صورت گرفت؛

بازدید برخی از صنایع شهر صنعتی البرز

  • 25 Jul 2023
  • شناسه مطلب: 323117
  • تعداد بازدید : 20

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرماندار البرز، برخی از واحدهای صنعتی شهر صنعتی البرز را در راستای احیای اراضی مستعد تولید را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

با توجه به اهمیت تولید در توسعه اقتصادی استان و وجود ظرفیت‌های مناسب، به ویژه اراضی بلا استفاده و مستعد تولید در شهر صنعتی البرز، رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و غفوری فرماندار البرز به همراه بارگاهی مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری و کریمی مدیرعامل شرکت شهر صنعتی البرز، از شرکت‌های بالین تک و فیروز در شهر صنعتی بازدید کردند و ظرفیت‌های موجود در طرح توسعه این شرکت ها را مورد بررسی قرار دادند.

در این بازدیدها علی رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار، ضمن تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق در حوزه تولید اظهار داشت: استان قزوین با توجه بر ظرفیت‌های موجود، بالاترین جذب سرمایه خارجی و درخواست سرمایه گذاری داخلی در حوزه صنعت را به خود اختصاص داده است که می‌بایست با برنامه ریزی مدون و آینده نگری مناسب، زیرساخت‌ها لازم را جهت توسعه صنعتی فراهم کنیم.

وی افزود: در همین راستا هدایت صنایع جهت استفاده از اراضی موجود در سطح استان و به ویژه شهر صنعتی البرز که ظرفیت‌های مطلوبی جهت سرمایه گذاری دارد می‌تواند گام موثری در راستای نیل به اهداف توسعه اقتصادی در استان و کشور باشد.

رحمانی در خصوص وضعیت انرژی مورد استفاده صنایع گفت: سیاست استان آینده نگری در حوزه مصرف انرژی است و باید به سمت به روز شدن صنعت حرکت کنیم؛ لذا ضمن حمایت از وضع موجود به دلیل برخی از مشکلات، باید شرایط به روز شدن سیستم ها و ماشین‌آلات را در صنایع فراهم کنیم، چرا که امکانات و تجهیزات مدرن به سمت کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری حرکت کرده و اگر ما خود را به روز نکنیم، در بازارهای رقابتی شکت خواهیم خورد.

مصطفی غفوری فرماندار البرز در خصوص فعالیت شرکت‌ها در حوزه اجتماعی اظهار داشت: خوشبختانه شرکت‌های موجود و فعال در شهر صنعتی نسبت به مسائل اجتماعی اهتمام ویژه و قابل تقدیری دارند که با توسعه و رفع برخی از موانع و مشکلات آنها سطح خدمات اجتماعی آنها نیز افزایش می‌یابد.

گفتنی است؛ در این بازدیدها، موضوعات مرتبط با طرح‌های توسعه این شرکت‌ها و رفع موانع تولید بررسی و پیگیری گردید. همچنین، فعالیت‌های اجتماعی شرکت‌ها از جمله ورود شرکت بالین تک به حوزه انرژی‌های پاک و استفاده از نیروی انسانی کم توان جسمی حرکتی و ذهنی توسط شرکت فیروز مورد تقدیر قرار گرفت.


اشتراک گذاری