Responsive Image

مصطفی غفوری

فرماندار البرز


وظایف فرمانداری اجرای سیاست عمومی دولت در داخل شهرستان از طریق هماهنگ ساختن فعالیتهای مختلف مؤسسات دولتی و محلی در شهرستان، بخشها و روستاها و همچنین برقراری و حفظ و نظم امنیت داخلی و انجام انتخابات عمومی (ریاست جمهوری ـ مجلس شورای اسلامی مجلس خبرگان ، شوراها و....) و سایر انتخابات محلی در حوزه شهرستان .

 

شهرستان البرز با وسعت ۴۰۲ کیلومتر مربع و با جمعیت ۲۴۲۸۶۵ نفر، دومین شهرستان استان از لحاظ جمعیتی محسوب می‌شود که دارای ۲ بخش به نام‌های مرکزی و محمدیه و ۴ شهر شامل الوند، محمدیه، شریفیه و بیدستان و ۴ دهستان شامل نصرت آباد، پیریوسفیان، حصارخروان و شریف آباد می‌باشد. شهرصنعتی البرز با وسعتی بالغ بر ۵۵۰ هکتار و برخورداری از ۴۵۰ واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک، در دهه چهل تأسیس و نقطه عطفی در تاریخ حیات منطقه بود، که موجب بروز تحولات بسیاری گردید. سیل مهاجرت و جمعیت جویای کار، بافت جمعیتی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی منطقه را متحول نمود. دامنه مهاجرت پذیری شهرستان بر اساس آمارهای موجود متناسب با دوره‌های رکود یا رونق اقتصادی منطقه متغییر بوده اما در مجموع این شاخص در شهرستان البرز با توجه بر افزوده شدن شهر جدید مهرگان همواره عدد بالایی را نسبت به سایر نقاط کشور نشان داده است.
آدرس
الوند،بسیج،بلوار رجایی،میدان شهرداری
پست الکترونیک
alborz@ostan-qz.ir
شماره تماس
028-33892880
Responsive Image

شهرستان البرز

شهرستان البرز با مساحت 481 کیلومتر مربع در سال 83 بعنوان چهارمین شهرستان استان قزوین تشکیل گردید . شهرصنعتی البرز در دهه چهل در راستای تحولات صنعتی کشور تاسیس و ایجاد پایگاه های تولیدی در نقاط مختلف آن نقطه عطفی در تاریخ حیات منطقه بود،که موجب بروز تحولات بسیاری گردید . سیل مهاجرت و جمعیت جویای کار ،بافت جمعیتی ، فرهنگی ، اقتصادی و حتی سیاسی منطقه را متحول نمود . دامنه مهاجرت پذیری شهرستان بر اساس آمارهای موجود متناسب با دوره های رکود یا رونق اقتصادی منطقه متغییر بوده اما در مجموع این شاخص در شهرستان البرز همواره عدد بالایی را نسبت به سایر نقاط کشور نشان داده است.

میز خدمت فرمانداری

خدمات پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری با بهره گیری ار تکنولوژی نوین.

جاذبه های توریستی

Responsive Image
Responsive Image
Responsive Image