فرماندار البرز:

می‌توانیم با ایجاد ظرفیت‌های خاص، مردم را پای کار بیاوریم

  • 17 Jul 2023
  • News Code: 323357
  • تعداد بازدید : 15

فرماندار البرز گفت: مسئولین و تصمیم سازان حوزه فرهنگ با توجه به جشن های غدیر به این تجربه رسیدن که با ظرفیت این مراسمات میتوان الگوهای مردمی سازی را محقق کرد چرا که در این جشن ها از همه اقشار آمده بودند؛ بنابراین می‌توانیم با ایجاد ظرفیت‌های خاص، مردم را پای کار بیاوریم؛ باید از همین الگو در خصوص مسائل فرهنگی به ویژه حوزه دانش آموزی استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری فرماندار البرز در جلسه شورای آموزش و پرورش که در مدرسه همت یاران شهر محمدیه برگزار گردید اظهار داشت: با توجه بر رویکردی که آموزش و پرورش شهرستان در ورود به مسائل اجتماعی و فرهنگی اتخاذ کرده است، می‌توانیم آینده‌ی خوبی برای دانش آموزان متصور باشیم؛ حضور و نقش آفرینی پر رنگ دانش آموزان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی مناسب می‌تواند برای خود آنها بسیار مثمر ثمر در آینده باشد، چرا که وقتی دانش آموز خود را در عرصه‌های اجرایی امتحان می‌کنند تجربه بسیار مطلوبی را جهت بهره مندی در آینده و محیط کاری خود کسب می‌کند.

 

وی افزود: برنامه‌های فرهنگی انجام شده در سطح شهرستان به ویژه عید غدیر که در شهرهای الوند و محمدیه بسیار زیبا و باشکوه برگزار شد، با توجه بر طرح ریزی دشمنان، حضور دانش آموزان نقطه عطف قابل توجهی بود و باید از اقدامات مجموعه آموزش و پرورش تقدیر کرد.

 

غفوری اضافه کرد: مسئولین و تصمیم سازان حوزه فرهنگ با توجه به جشن های غدیر به این تجربه رسیدن که با ظرفیت این مراسمات میتوان الگوهای مردمی سازی را محقق کرد چرا که در این جشن ها از همه اقشار آمده بودند؛ بنابراین می‌توانیم با ایجاد ظرفیت‌های خاص، مردم را پای کار بیاوریم؛ باید از همین الگو در خصوص مسائل فرهنگی به ویژه حوزه دانش آموزی استفاده کنیم.

 

فرماندار البرز در خصوص فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) گفت: باید از ظرفیت‌های تبلیغی برای دانش آموزان به ویژه در اجتماعات استفاده کنیم چرا که حضور جوانان در این فضاها بسیار ارزشمند است.

 

غفوری در خصوص وضعیت حمل و نقل دانش آموزان گفت: در خصوص ماده 18 جلسه برگزار شود مشکلات موجود احصا و بررسی شود و اقدامات مقتضی اجرایی گردد.

 

در خاتمه فرماندار البرز در خصوص تأمین سرانه آموزشی در طرح های بازآفرینی شهری تأکید کرد: بازآفرینی باید به طور جد پیگیری شود چرا که تأثیر مستقیم در بهره وری دارد؛ لذا در حوزه تأمین سرانه آموزشی نیز باید از ظرفیت بازآفرینی به نحو احسن استفاده کنیم.

 

گفتنی است؛ در این جلسه مباحث مرتبط به استفاده از ظرفیت قانونی ماده 172 امور مالیاتی جهت ترمیم و تجهیز مدارس، تعیین شهریه پیش دبستانی دوره تابستانی مدارس شهری و روستایی و برنامه شاداب سازی مدارس مورد بررسی قرار گرفت.


Share