فرماندار البرز:

هویت بخشی به شهرها و روستاها با ابزار ورزش دنبال شود

  • 26 Feb 2024
  • شناسه مطلب: 1210844
  • تعداد بازدید : 45

فرماندار البرز گفت: یکی از موضوعاتی که با توجه به ظرفیت‌های ورزشی باید دنبال شود، هویت بخشی با ابزار ورزش در شهرها و روستاهای شهرستان البرز است؛ به این معنا که خواستگاه‌های حرفه‌های ورزشی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان احصا شود و متناسب با آن برنامه‌ریزی جهت رشد و ارتقای آن حرفه صورت گیرد.

مصطفی غفوری فرماندار البرز در نشست گفت و گو محور و صمیمی با ورزشکاران و روسای هیئت‌های ورزشی شهرستان که با حضور آخوندی بخشدار محمدیه، احمدپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و علی نیا رئیس اداره ورزش و جوانان بخش محمدیه، در این شهر برگزار گردید، ضمن تقدیر از مجموعه اداره ورزش و جوانان و همچنین اهتمام جامعه ورزشی نسبت اهداف تخصصی و عمومی رشته خود، اظهار داشت: شهرستان البرز به جهت دارا بودن ظرفیت‌ها و استعدادهای درخشان در حوزه ورزش، نیازمند نگاه ویژه تر و تخصصی تر، همراه با دانش روز و همچنین سرمایه گذاری است؛ لذا در همین راستا، ضمن پیگیری مطالبات به حق ورزشکاران از مجموعه استان، تشکیل هیئت اندیشه ورز می‌تواند با خلق ایده و ارائه راهکارهای تخصصی، سطح کیفی ورزش را در شهرستان ارتقا دهد.

وی افزود: رونق ورزش در شهرستان، هم از جنبه قهرمانی و هم از لحاظ مسائل اجتماعی و نقش بی بدیل آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی، بسیار ارزشمند و حائز اهمیت می‌باشد.

فرماندار البرز تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که با توجه به ظرفیت‌های ورزشی باید دنبال شود، هویت بخشی با ابزار ورزش در شهرها و روستاهای شهرستان البرز است؛ به این معنا که خواستگاه‌های حرفه‌های ورزشی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان احصا شود و متناسب با آن برنامه‌ریزی جهت رشد و ارتقای آن حرفه صورت گیرد.

غفوری با تأکید به نقش ورزش‌های همگانی در تحکیم بنیان خانواده گفت: برای حله ریشه‌ای آسیب‌های اجتماعی، می‌بایست بنیان خانواده را تقویت کرد؛ ورزش یکی از پارامترهای مهم در این حوزه است که می‌تواند نشاط را در بستر خانواده تزریق نماید، لذا مجموعه شهرستان البرز، این آمادگی را دارد که با بهره مندی از ظرفیت‌های منابعی موجود خود، از ورزش‌های خانواده محور حمایت نماید.

فرماندار البرز در خصوص مسائل اقتصادی حوزه ورزش گقت: اقتصاد ورزش موضوع بسیار کلیدی در جهت رشد و تقویت این حوزه است، لذا این موضوع می‌بایست با مطالعه تخصصی و هدفمند در دستور کار هیئت اندیشه ورز ورزشی قرار گیرد.

مصطفی غفوری در خاتمه با تأکید به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات گفت: حضور مردم پای صندوق‌های رأی، ضامن توسعه همه ارکان و ابعاد کشور است، لذا جامعه ورزشی شهرستان البرز نیز به عنوان قشر ذی نفوذ جامعه، به این موضوع نیز اهتمام خواهند داشت و مانند همیشه حماسه می‌آفرینند.

گفتنی است؛ در این نشست ورزشکاران موضوعات مشکلات خود را بیان کردند که این مسائل بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت. ​​​​​​​

همچنین مقرر گردید هیئت اندیشه ورز ورزشی شهرستان موضوعات اولیه را احصا و مطالبات ورزشکاران در در ابعاد استانی پیگیری نماید.


اشتراک گذاری