فرماندار البرز تأکید کرد:

روستای پاک ابتکار شهرستان البرز است

  • 17 May 2023
  • شناسه مطلب: 324203
  • تعداد بازدید : 6

فرماندار البرز گفت: طرح روستای پاک ابتکار شهرستان البرز است و در راستای پایش اقدامات تخصصی و کاربردی در مقیاس کوچکتر، جهت رسیدن به مدلی نهایی برای مبارزه با مواد مخدر برنامه ریزی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری فرماندار البرز، در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، در سال 1402، اظهار داشت: مجموعه شهرستان البرز در حوزه اعتیاد به صورت دغدغه مند ورود پیدا کرد و به دور از کلی گویی، با اقدامات ابتکاری جهت رسیدن به فرایندی کاربردی بود؛ که طرح روستای پاک از این دست اقدامات قلمداد می‌شود.

 

وی افزود: طرح روستای پاک ابتکار شهرستان البرز است و در راستای پایش اقدامات تخصصی و کاربردی در مقیاس کوچکتر، جهت رسیدن به مدلی نهایی برای مبارزه با مواد مخدر برنامه ریزی شد که این طرح با تشکیل کارگروه های تخصصی خود و تعیین شرح وظایف دستگاه‌ها در حال اجرا در یکی از روستاهای شهرستان می‌باشد.

 

فرماندار البرز اضافه کرد: یکی از نکاتی که در این مسیر ایجاد انگیزه می‌کند دیده شدن فعالیت ها است؛ دستگاه ها و ادارات با همه ظرفیت‌های موجودشان و بر اساس دغدغه‌ای که داشتند وارد میدان شدند و طرح روستای پاک را عملیاتی کردند تا نقاط قوت و ضعف آن در حوزه عملیاتی مشخص شود، همه این اقدامات به نوبه خود منحصر به فرد و شایان تقدیر است و باید سیاست های تشویقی در استان مطرح شود.

 

غفوری در خصوص اقدامات پیشگیرانه در حوزه اعتیاد گفت: یکی از نکاتی که باید در حوزه اقدامات پیشگیرانه به ویژه برای نسل جوان در نظر گرفت، تأمین زیرساخت های اوقات فراغت است که این موضوع تعامل اداره ورزش و جوانان و شهرداری های شهرستان را می‌طلبد که فضا را برای استفاده جوانان و به ویژه دانش آموزان در فصل تابستان مهیا کنند.

 

در خاتمه فرماندار البرز ضمن تقدیر از اقدامات اعضای شورا، به ویژه کارکنان خدوم فرماندهی انتظامی شهرستان و پلیس مبارزه با مواد مخدر، به حضور اثربخش پلیس در جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی در محیط های شهری تأکید کرد.


اشتراک گذاری