فرماندار البرز:

دستگاه‌ها باید به دور از کلی گویی و به صورت کار تیمی و چندجانبه وارد میدان شوند

  • 14 Dec 2022
  • شناسه مطلب: 325616
  • تعداد بازدید : 7

فرماندار البرز در جلسه پیشگیری گیری از آسیب های اجتماعی با محوریت بررسی طرح نماد (نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان) شهرستان البرز گفت: متاسفانه در این سالها و در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد موازی کاری و اقدامات جزیره‌ای دستگاه‌ها صرفاً در جهت ارائه گزارش کار خود بوده‌ایم و کار تیمی محلی از اعراب نداشته، در صورتی که مسائل و آسیب‌های اجتماعی به دلیل چندجانبه بودن مستلزم اقدامات تیمی و گروهی دستگاه‌ها خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری فرماندار البرز در جلسه پیشگیری گیری از آسیب های اجتماعی با محوریت بررسی طرح نماد ( نظام مراقبتی اجتماعی دانش آموزان) شهرستان البرز که به ریاست وی و با حضور جمعی از مسئولان و کارشناسان مرتبط با این حوزه، در محل فرمانداری برگزار گردید اظهار داشت: حوزه اجتماعی و آسیبهای آن به جهت گستردگی موضوعات و چندجانبه بودن نیاز به اقدامات ریشه‌ای و اصولی دارد که اگر ما به عنوان کوچکترین مسئول، اقدامی نکنیم قطعاً این آسیب‌ها گریبان گیر ما یا اعضای خانواده ما خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه در این سالها و در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد موازی کاری و اقدامات جزیره‌ای دستگاه‌ها صرفاً در جهت ارائه گزارش کار خود بوده‌ایم و کار تیمی محلی از اعراب نداشته، در صورتی که مسائل و آسیب‌های اجتماعی به دلیل چندجانبه بودن مستلزم اقدامات تیمی و گروهی دستگاه‌ها خواهد بود.

غفوری با اشاره به برنامه‌های دولت در خصوص وضعیت معیشتی مردم گفت: با توجه آمارها و تحلیل‌های موجود که بیان کننده این است که اصلی‌ترین عامل آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی مسائل اقتصادی و معیشتی مردم می‌باشد، دولت نیز اصلی ترین اولویت خود را تقویت و بهبود معیشت مردم بیان کرده و دستگاه‌ها باید به در این راستا با تمام توان حرکت کنند.

مصطفی غفوری در خصوص لزوم همکاری دستگاه‌ها با یکدیگر گفت: دستگاه‌ها باید به دور از کلی گویی و به صورت کار تیمی و چندجانبه وارد میدان شوند و از تجارب موفق در این حوزه حتماً استفاده کنند؛ مانند بازارچه‌های مشاغل خانگی که می‌تواند عامل محرک خانواده‌ها باشد.

وی با تأکید بر پایش اطلاعات مورد نیاز و لزوم داشتن بانک اطلاعاتی از دانش آموزان، اضافه کرد: با توجه بر ظرفیت آموزش و پرورش باید پایش اطلاعاتی هدفمند و غربالگری دانش آموزان در جهت تعیین شاخص‌ها و معیارهای اجتماعی برای ورود دستگاه متولی و برنامه ریزی ابعاد حمایتی آن، مانند تعیین وضعیت بیمه و یا اشتغال والدین صورت گیرد و در خصوص مسائل حاد از ظرفیت دادستانی استفاده شود.

گفتنی است در این جلسه ضمن بررسی فراوانی ابعاد آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان البرز و ارائه گزارش دستگاه‌ها در این خصوص، وضعیت موردی برخی از دانش آموزان که شرایط حادی دارند نیز جهت اقدام سریع مورد بررسی قرار گرفت.


اشتراک گذاری