پیام فرماندار شهرستان البرز در خصوص محکومیت اغتششات اخیر کشور

  • 13 Nov 2022
  • News Code: 325750
  • تعداد بازدید : 5

مصطفی غفوری، فرماندار شهرستان البرز ضمن گرامیداشت یاد شهدای امنیت، به ویژه شهدای اغتششات اخیر، با صدور پیامی، ضمن قائل بودن حق انتقاد از جانب مردم، اغتششات و فجایعی که توسط دشمنان کور دل نظام صورت گرفت و احساسات پاک مردم را جریحه دار کرد، محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری، فرماندار شهرستان البرز ضمن گرامیداشت یاد شهدای امنیت، به ویژه شهدای اغتششات اخیر، با صدور پیامی، ضمن قائل بودن حق انتقاد از جانب مردم، اغتششات و فجایعی که توسط دشمنان کور دل نظام صورت گرفت و احساسات پاک مردم را جریحه دار کرد، محکوم کرد. متن این پیام به شرح ذیل است؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با یاد شهدای امنیت به ویژه شهدای مظلوم اغتشاشات اخیر کشور، اغتشاشاتی که هر چند تلخ و اسفناک بود اما بار دیگر ماهیت دشمنان واقعی این مرز و بوم را برملا کرد، آنانی که برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ عمل ضدانسانی فروگذار نمی‌کنند.

حمله تروریستی  به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) شیراز و شهادت و مجروح شدن جمعی از زوار آن حضرت بدست عوامل استکبار جهانی، پرده جدیدی از رذیلت دشمنان ملت ایران اسلامی و گواهی است بر مظلومیت، حقانیت و اقتدار نظام شکوهمند ایران اسلامی.

وقایع اخیر و گذشته نشان می‌دهد سیاستی که دشمن در اینگونه حوادث از طریق بازوهای رسانه‌ای خود دنبال می‌کند، شبهه افکنی، غبارآلود کردن فضا و سوء استفاده از احساسات پاک جوانان به منظور ایجاد تقابل درون ملت و نیز بین ملت و حاکمیت است. لذا همگان باید مراقب باشند تا اختلاف دیدگاه ها و سلایق موجب ایجاد دوقطبی‌های کاذب و تفرقه افکن نشود.

نکته دیگری که دشمنان آنرا هدف گرفته‌اند، اخلال در روند مدیریت کشور است، باید بدانیم که پیشرفت، توسعه و آرامش در پیوند با اقتدار و امنیت نظام است؛ مسیری که کشور با انقلاب شکوهمند اسلامی و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری تا کنون طی نموده، مسیر توسعه علمی، فناوری، اقتصادی در سایه استقلال و اقتدار ملی است که قطعاً دشمنان تاب نیاورده و با ایجاد فتنه قصد بر متوقف کردن پیشرفت و ترقی روزافزون نظام اسلامی ایران را دارند.

البته مردم بزرگ ایران همواره نشان داده‌اند که علیرغم اختلاف در قومیت، دین، مذهب، اعتقادات و سلایق، در راستای استقلال، عزت و اعتلای کشور هم زبان و هم قسم هستند و ضمن تقدیر خالصانه از زحمات حافظان امنیت و در کنار آنها به دشمنان اجازه سوء استفاده نخواهند داد و تجزیه طلبانی که بن مایه اصلی این فتنه اندوزی‌ها هستند را رسوا خواهند کرد.

مردم می‌دانند که مسئولین از جنس مردم، و همراه مردم‌اند و به خوبی به مشکلات و کاستی‌ها آگاهی دارند و دست از تلاش جهت جبران این کاستی‌ها که اکثر آنها از سنوات گذشته بر جای مانده بر نخواهند داشت؛ ضمناً همه مسئولین کشور، به انتقادپذیری در راستای بهبود عملکرد دولت و سایر امور باور دارند؛ اما خوشنتها و هوچی گری‌ها است که مانع از رسیدن صدای انتقاد به حق مردم می‌شوند؛ البته مردم هوشیار ایران به این موضوع آگاهی دارند و همواره صف خود را با اغتشاشگران جدا نموده‌اند.

اما آسیب شناسی‌ای که در حوزه تجمع کنندگان صورت گرفت، با توجه بر سن کم آنها شاهد بودیم که اکثراً تحت تأثیر هیجانات فضای مجازی و بدون داشتن عقبه فکری یا سیاسی خاصی بودند که البته این مسئله مستلزم این است که آنها را دریابیم و مطابق بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شبه زدایی و فرهنگ سازی را به صورت جدی پیگیری کنیم. باید در این برحه به درستی تصمیم بگیریم؛ باید به سمت نسلی برویم که دشمن آنان را هدف گرفته است. به جای اینکه فضا را برای دشمن آزاد بگذاریم تا مفاهیم فاسدشان را خوراک نسل جوان کشورمان بکنند؛ خودمان به سمتشان برویم تا سدی استوار برای نیرنگ و فریب دشمنان بسازیم چرا که جوانان ما آینده‌ساز کشور و زمامداران آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

 

به امید آینده‌ی درخشان برای میهن اسلامی عزیزمان در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

مصطفی غفوری

 


Share