فرماندار البرز:

مدیران شهرستان از طرح‌های ابتکاری جهت استفاده بهینه از منابع محیط زیست استقبال کنند

  • 06 Mar 2023
  • News Code: 324959
  • تعداد بازدید : 10

فرماندار البرز گفت: مراسم درختکاری با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به عنوان سرمایه های ارزشمند ملی و ترغیب مسئولان و شهروندان به کاشت نهال و احترام به طبیعت برگزار می‌شود که امروز با حضور دانش‌آموزان جلوه‌ای درخشان تر به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، مصطفی غفوری فرماندار البرز، به همراه مسئولین شهرستان و شهر صنعتی البرز، ضمن حضور در مراسم درختکاری و کاشت نهال این شهرستان در شهر الوند و شهر صنعتی البرز، اظهار داشت: جنگل ها و عرصه های ملی امانت آیندگان و میراث گران قیمت گذشتگان است که پاسداری از این مواهب الهی وظیفه آحاد مختلف مردم است؛ حفظ درختان باید یک فرهنگ شود و باید در فرهنگ سازی این موضوع اقدامات موثر برداشته شود.

غفوری در مراسم درختکاری شهر صنعتی البرز بیان کرد: شهر صنعتی البرز، اولین شهر صنعتی کشور می‌باشد که از آن به عنوان سرسبزترین شهر صنعتی یاد می‌شود و حفظ، نگهداری و افزایش کمی و کیفی این موقعیت وظیفه همه دستگاه‌ها می‌باشد.

وی افزود: مدیران شهرستان، به ویژه مدیران شهر صنعتی، از طرح‌های ابتکاری جهت استفاده بهینه از منابع محیط زیست استقبال و حمایت کنند و آنها را به عنوان مدلی کاربردی در سطح مجموعه گسترش دهند؛ به عنوان مثال، شرکتی وجود دارد که با اجرای طرحی نه چندان پر هزینه، توانسته است با مدیریت آبهای سطحی، مصارف گوناگون خود را تأمین کند، این مدلی است که می‌تواند در بسیاری از شرکت‌های دیگر مورد بهره برداری قرار گیرد.

گفتنی است؛ این مراسم که در شهر الوند و شهر صنعتی البرز برگزار گردید، با حضور دانش آموزان جهت گسترش فرهنگ درخت و درختکاری و حفظ و حراست از محیط زیست همراه بود.

همچنین؛ طی برگزاری این مراسم در شهر صنعتی البرز، از پدر شهید کلوندی تجلیل به عمل آمد.


Share