رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کارآفرینی را باید به صورت یک الگوی برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی ترویج کنیم


14 اسفند, 1401 - 10:19 -- hamidi.alborz.c...
فرماندار البرز:

کارآفرینی را باید به صورت یک الگوی برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی ترویج کنیم

فرماندار البرز گفت: اقتصاد مقاومتی، مردم محور و متکی بر اراده، تلاش و سرمایه‌های مردمی است که با نظارت دولت و ریل گذاری مناسب این امر محقق می‌شود؛ در همین راستا برگزاری جشنواره کارآفرینی مشاغل خرد، به ویژه در شهرستان البرز و با وجود ظرفیت‌های قابل ملاحظه آن، می‌تواند در مسیر توسعه کارآفرینی که یکی از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی است، ایفای نقش کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری فرماندار البرز در دومین جشنواره کارآفرینی مشاغل خرد و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره کارآفرینی مشاغل خرد، برای دومین بار در شهرستان البرز نشان از ضرورت نگرش در این حوزه و اقتصاد مقاومتی است که با اهداف کلان دولت در خصوص مردمی سازی و بکارگیری از نیرو و ظرفیتهای مردمی در توسعه اقتصادی همسویی دارد؛ که خوشبختانه شاهد هستیم که هر دوره بر کیفیت و کمیت این جشنواره افزوده می‌شود.

وی افزود: کارآفرینی را باید به صورت یک الگوی برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی ترویج کنیم، اساساً چنین جشنواره‌هایی هم برای ترویج این الگو برگزار می‌شود تا در سطح کشور مطرح شوند و در مسیر توسعه اقتصادی نقش آفرینی کنند.

غفوری در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره ابتکار مجموعه شهرستان البرز است و در هیچ شهرستان دیگری برگزار نمی‌شود؛ در هر دوره باید همه ابعاد جشنواره در یک فرایند تخصصی ارزیابی شود و اقدامات مربوط به دوره بعد آغاز و در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار البرز اضافه کرد: در دوره بعدی گام های مهمتری برداشته می‌شود و باید از ظرفیتهای دانشگاه‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در چارچوب اهداف جشنواره و توسعه کارآفرینی استفاده شود.

غفوری در خصوص برگزاری مردم محور این جشنواره گفت: با توجه بر اهداف مشخص شده، هیچ تبعیضی در این حوزه وجود ندارد و بر اساس ظرفیت‌های موجود از همه حمایت خواهد شد؛ تلاش بر این بود که جشنواره عاری از کلیشه‌ و با فضای باز برگزار شود که حضور جوانان با ایده‌های خلاقانه‌ی خود گواه این موضوع است که نوید آینده‌ای درخشان را در مسیر توسعه کارآفرینی خواهد داد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌ اماکن و بقاع متبرکه در برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند بسیار در گسترانیده شدن اهداف جشنواره در سرتاسر شهرستان بسیار مفید واقع شود؛ چرا که کارآفرینان هم از ظرفیت‌های دستگاه‌های حامی اشتغال آگاه می‌شوند و هم محل پیوند با یکدیگر جهت رشد و تکامل کسب و کار خود خواهد بود.

 

گفتنی است؛ دومین جشنواره کارآفرینی مشاغل خرد و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی، با حضور مجیدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان و روسای ادارات شهرستان، در آستان مبارک امامزاده سلیمان شهر بیدستان برگزار گردید، که طی آن نمایشگاهی توسط کارآفرینان مشاغل خانگی جهت معرفی تولیدات خود برگزار گردید، و کارآفرینان برتر شهرستان تجربیات خود را با سایر فعالین حوزه کسب و کار به اشتراک گذاشتند و از آنها تجلیل نیز به عمل آمد.