رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرستان البرز بالاترین نرخ باسوادی را در بین شهرستانهای استان داراست .


15 شهريور, 1400 - 18:13 -- روابط عمومی فرم...
در جلسه شورای پشتیباتی سواد آموزی شهرستان البرز اعلام شد :

شهرستان البرز بالاترین نرخ باسوادی را در بین شهرستانهای استان داراست .

فرماندار البرز در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان البرز گفت : ایجاد انگیزه در بین بی سوادان و کم سوادان و همچنین شناسایی و جذب افراد بی سواد در جهت ارتقای سطح فرهنگ شهرستان ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز،

" محمد نصیری"  فرماندار البرز، در جلسه شورای سواد آموزی شهرستان که با حضور خانم جعفر بیگلو معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان و یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد با اشاره به ضرورت ارتقا سواد جامعه در سطح فرهنگ هر جامعه بیان کرد : ترغیب  بی سوادان و کم سوادان و همچنین شناسایی و جذب افراد بی سواد  جهت ارتقای سطح فرهنگ هر جامعه ای  ضروری است.
نصیری گفت در کنار با سوادی افراد بی سواد  باید توجه داشته باشیم  تا باز مانده و جامانده تحصیل جدیدی در جامعه تولید نشود .
فرماندار البرز بیان داشت ترک تحصیل .افت تحصیلی و مشکلات  و فشارهای اقتصادی به خانواده ها از دیگر عواملی است که ممکن است منتهی به بیسوادی در جامعه گردد 
وی افزود : باهمکاری شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی ، دستگاه های متولی این موضوع و همچنین افراد بی سواد و کم سواد و ایجاد انگیزه لازم در آنها  میتوان  زمینه آموزش را برای افراد بی سواد و کم سواد فراهم نمود .

نصیری بیان کرد : کمک به ارتقا سطح سواد در هر  جامعه علاوه بر ارتقاء سطح فرهنگی و کاهش آسیبهای اجتماعی جز حقوق شهروندی افراد و از ضروریات اجتماعی است .