رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه فوق العاده ستاد کرونا شهرستان البرز برگزار شد


28 فروردين, 1400 - 12:41 -- روابط عمومی فرم...

جلسه فوق العاده ستاد کرونا شهرستان البرز برگزار شد

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان البرز گفت :  وضعیت کرونایی استان و شهرستان البرز در بدترین حالت ممکن قرار دارد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز،

" محمد نصیری " فرماندار البرز ،  بالاترین میزان مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان قزوین در ۱۴ ماه اخیر به ثبت رسیده شد لذا  شرایط ویژه در شهرستان البرز  اعمال می شود.

فرماندار و رئیس ستاد کرونا شهرستان البرز  تاکید کرد :فعالیت  تمامی ادارات به استثناء خدمات رسان با یک سوم ظرفیت خواهند کرد و در مورد برخی از ادارات، ضمن تعطیلی موظفند در فعالیتها و بازرسیهای ستاد کرونا شهرستان طی ۱۰ روز انجام وظیفه خواهند کرد . 

وی افزود: بخشداران ، روسای ادارات ، شهرداران و مدیران شهرستان موظفند تا ساعت ۲۲ در محل کار حضور داشته باشند . 

نصیری تصریح کرد: هفته پیش رو فقط اصنافی که مایحتاج اساسی مردم مانند خوراکی، بهداشتی و درمانی را تأمین می‌کنند باز هستند  و اجازه فعالیت تا ساعت ۲۱ را دارند و بقیه صنوف تعطیل کامل می باشند  .

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان البرز  گفت: بازارچه‌ها ، روز بازارها به ویژه در ناحیه شهری مهرگان  در طول هفته آینده به صورت کامل تعطیل خواهند بود.

وی افزود: پارک ها، بوستان‌ها ، اتوبوسرانی و دفاتر پیشخوان دولت ، دفاتر بیمه.، ازدواج. پلیس +۱۰ دفاتر وکالت هفته آینده به صورت کامل تعطیل هستند و تاکسیها با سه نفر ظرفیت اجازه فعالیت دارند .

به گفته فرماندار  شهرستان البرز در وضعیت کرونایی موجود حال استان و شهرستان  بد حال است  و از امروز آژیر خطر تعطیلی در سراسر استان به صدا درخواهد آمد.

نصیری بیان کرد : از ساعت ۲۲  امشب ، تردد‌ها به صورت ویژه علاوه بر دوربین ها، با حضور  پلیس راهور کنترل خواهد شد و اگر افرادی بدون مجوز تردد کنند، مشمول جریمه خواهد شد، لذا دوربینهای اتوبوسرانی نیز موظف به کنترل وسائل نقلیه با پلاکهای غیر بومی و بومی  و اعلام آن به نیروی انتظامی هستند . 

فرماندار البرز گفت باکها حق پذیرش مشتری را ندارند و صرفا درون شعبه کارهای جاری خود را انهم با یک سوم ظرفیت انجام خواهند داد. 

فرماندار البرز گفت در مدارس صرفا حضور یک نفر معلم و کادر مدرسه میسر خواهد بود و بیش از این مجاز نخواهد بود.

وی افزود: تمامی سالن‌های ورزشی، بدون استثناء این هفته  تعطیل هستند و ورزش و جوانان موظف به بازدید و ارائه گزارش در این خصوص است .

نصیری بیان داشت: مراسم تدفین حداکثر با حضور ۱۰ نفر در آرامستان‌های شهرستان  برگزار خواهد شد و شهرداریها مسئولیت نظارت در این خصوص را بر عهده دارند . 

فرماندار شهرستان البرز تأکید کرد: بانک ها، سیستم‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی ، شهرداری  حق هیچگونه اقدامی روی چک ها، مالیات‌ها و یا حساب‌های مردم و همچنین پذیرش مشتری را نخواهند داشت و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی اعمال می‌شود  و تاکید می شود تنها امور ضروری انجام گردد و مردم در صورت مشاهده تخلف، موارد را به فرمانداری‌ها گزارش کنند.

وی افزود: برای جلوگیری از تجمع در نانوایی ها، ساعت فعالیت نانوایی‌ها در استان افزایش خواهد یافت و یک ساعت قبل از اذان مغرب، فعالیت نانوایی‌ها تعطیل خواهد شد.

نصیری گفت: کافه‌ها و رستوران‌ها نیز در این هفته هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف، بنا به دستور دادستانی آن واحد صنفی پلمپ خواهد شد .