فرماندار البرز:

نوسازی مدارس را حق شهرستان البرز می‌دانیم

  • 22 Feb 2023
  • كود الأخبار: 325129
  • تعداد بازدید : 13

فرماندار شهرستان البرز، در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در روستای حسن آباد کلج بخش مرکزی برگزار گردید، گفت: هم اکنون نهایت استفاده از ظرفیت‌های موجود برای افزایش کمیت و کیفیت فضاهای آموزشی را انجام می‌دهیم و نوسازی مدارس را حق شهرستان البرز می‌دانیم؛ لذا اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده نیز در راستای تحقق این موضوع صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان البرز، به ریاست غفوری فرماندار و با حضور سلیمانی بخشدار مرکزی، عباسیان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و اعضای شورای آموزش و پرورش در روستای حسن آباد و در محل دهیاری این روستا برگزار گردید که در این جلسه مصطفی غفوری، فرماندار، ضمن تشکر از مجموعه دهیاری روستا به جهت میزبانی این جلسه تبریک به مناسبت در پیش بودن اعیاد شعبانیه اظهار داشت: ضمن گرامی داشت هفته تربیت اسلامی باید توجهمان را به این حوزه بیشتر و وضعیت شهرستان را پایش کنیم.

وی افزود: از دیگر نکات مهم در هفته تربیت اسلامی، بررسی وضعیت معلمان پرورشی در سطح شهرستان می‌باشد تا نقاط ضعف و قوت این حوزه نیز مشخص گردید تا در زمینه‌های فرهنگی بتوانیم با ریل گذاری مناسب جهت چشم انداز مورد انتظار خود را محقق کنیم.

غفوری ضمن تأکید بر لزوم هماهنگی بین دستگاه‌های فرهنگی با یک دیگر اضافه کرد: متولی دستگاه‌های فرهنگی مشخص است و اتفاقا نهاد متولی به جهت اشرافیتی که به موضوع دارد باید برنامه ریزی اقدامات فرهنگی را به دست بگیرد؛ لذا دستگاه‌ها در پیش بینی بودجه‌های فرهنگی حتما با دستگاه‌های متولی هماهنگ باشند تا موازی کاری و هدر رفت منابع رخ ندهد.

فرماندار البرز در خصوص برخی از مباحث مالی گفت: در خصوص مباحث مالی ضوابط معینی وجود دارد که باید رعایت گردد و نمی‌توان این ضوابط و چارچوبها را نادیده گرفت، البته این نکته را باید در نظر گرفت که هم اکنون نهایت استفاده از ظرفیت‌های موجود برای افزایش کمیت و کیفیت فضاهای آموزشی را انجام می‌دهیم و نوسازی مدارس را حق شهرستان البرز می‌دانیم؛ لذا اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده نیز در راستای تحقق این موضوع صورت گرفته است.

همچنین غفوری و اعضای شورا برخی از موضوعات مرتبط با روستای حسن آباد کلج به ویژه مدارس آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دادند.

گفتنی است طی این جلسه، ضمن بررسی مصوبات جلسه پیشین، برنامه‌های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان نیز مطرح و موضوعات مرتبط با آن مورد پیگیری قرار گرفت؛ همچنین مسائل نهضت سواد آموزی نیز بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.


يشارك