فرماندار البرز:

باید برای نسل جوانمان امید آفرینی کنیم

  • 23 May 2023
  • كود الأخبار: 324135
  • تعداد بازدید : 8

فرماندار البرز گفت: باید برای نسل جوانمان امید آفرینی کنیم، جوانان و دانش آموزان باید نسبت به آینده با امیدواری نگاه کنند و حس کنند که در آینده‌ی کشورشان نقش مهمی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان البرز،

مصطفی غفوری فرماندار البرز در جلسه میز نماد شهرستان اظهار داشت: جلسات میز نماد که با محوریت ساماندهی مصداقی آسیب های اجتماعی حوزه دانش آموزی برگزار می‌شود، همواره در آن یک موضوع تأکید می‌شود و آن هم افزایی ادارات و دستگاه‌ها در این زمینه می‌باشد.

وی افزود: با مطرح شدن آسیب ها و بررسی موردی پرونده ها در می‌یابیم که از دل آنها باید قوانینی کمک دهنده استخراج شود و یا ساختار اداره یا دستگاه حمایت کننده جهت رسیدگی بهتر اصلاح گردد تا آینده ای بهتر برای فرزندانی که مشکلات زندگی گریبانشان را گرفته است رغم بخورد و جا دارد که از همه دلسوزانی که در این مسیر حرکت می‌کنند تقدیر کنیم.

غفوری اضافه کرد: باید به آموزش و پرورش نگاه اجتماعی داشته باشیم؛ چرا که بستر حائز اهمیتی برای رشد فرزندان این سرزمین مطرح می‌شود و دارای ظرفیت های مطلوبی در جهت پرورش دانش آموزان می‌باشد؛ اما سایر دستگاه‌ها نیز باید نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی به ویژه در حوزه دانش آموزای دغدغه مند عمل کنند.

مصطفی غفوری در خصوص کاهش میزان افسردگی میان دانش آموزان گفت: خوشبختانه با گذر از دوران کرونا، شاهدیم که دانش آموزان از محیط یکنواخت و تکراری خانه خارج شدند و با افزایش فعالیت های بیرونی، کمتر شاهد بروز افسردگی در دانش آموزان هستیم که البته همین حضور فیزیکی خارج مستلزم تمهیداتی است که امنیت حضور فرزندان به ویژه دختران را خدشه دار نکند.

وی افزود: اوقات فراغت دانش آموزان موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد؛ از ظرفیت پارک ها و بوستان ها در ارائه برنامه هایی محیطی و مناسب اوقات فراغت دانش آموزان می‌توانیم استفاده کنیم.

غفوری اضافه کرد: باید برای نسل جوانمان امید آفرینی کنیم، جوانان و دانش آموزان باید نسبت به آینده با امیدواری نگاه کنند و حس کنند که در آینده‌ی کشورشان نقش مهمی دارند، همچنین در خصوص برخی از مسائل مانند حجاب باید با انعطاف و پله پله و با اقدامات فرهنگی پیش رفت و نتیجه گرفت.

در خاتمه فرماندار البرز با تأکید بر لزوم پایش اطلاعات و داده ها توسط آموزش و پرورش گفت: پایش امری مهم و ضروریست که مجموعه آموزش و پرورش به نحو احسن انجام می‌دهد، همچنین عزم جدی در همه ادارات و دستگاه‌ها در زمینه‌ی پرداخت به حوزه آسیب های اجتماعی دارند که شایان تقدیر می‌باشد.


يشارك