رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با تلاش مضاعف ، تشدید بازرسیها و برخورد با محتکران آسایش مردم در زمینه مسائل اقتصادی فراهم و ازاین دوره عبور خواهیم کرد


9 مهر, 1397 - 16:40 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

با تلاش مضاعف ، تشدید بازرسیها و برخورد با محتکران آسایش مردم در زمینه مسائل اقتصادی فراهم و ازاین دوره عبور خواهیم کرد

فرماندار البرز عرضه کالاهای اساسی را ضروری عنوان کرد و گفت: در شرایط حساس اقتصادی کشور و با توجه به اقدام دولت در عرضه کالاهای اساسی،ضمن تشدید بازرسی ها با محتکران اقلام ضروری برخورد قاطع می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" رضا گروسی" فرماندار این شهرستان در بازدید از مراکز عرضه وفروشگاه های سطح شهرستان به رئیس و اعضا ستاد تنطیم بازار شهرستان گفت : مدت زمان فعالیت  خود وشدت  بازرسیها را افزایش دهند . 

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصادی کشور لازم است تا  با عرضه کالاهای اساسی ، مردم در تأمین این  کالاها تا حدی مقبولی دچار مشکل نشوند. 

فرماندار البرز  از شناسایی و کشف ۲۱انبار مشکوک کالا‌ی احتکار شده از مجموع ۷۰بازرسی از انبارهای تجاری وصنعتی وسردخانه وشرکت های تولیدی در این شهرستان خبر داد و گفت : از این انبار‌ها مقادیر زیادی لوازم خانگی،خودرو،آهن آلات ، میلگرد ،برنج ومواد اولیه دارویی کشف شد ه است .

وی افزود دو فقره از کشفیات مشکوک به احتکار نیز وجود  دارد که ضمن دامن زدن به نوسانات بازار  موجب مخدوش شدن افکارو اعتماد عمومی نسبت به عملکرد دستگاه های نظارتی میگردد.

گروسی ضمن بیان اینکه همه دستگاه های متولی  مکلف هستند تا انبارداران محتکر را شناسایی و معرفی نمایند ، خاطرنشان کرد: کالاهایی که از انبارهای محتکران کشف و ضبط شود، روانه بازار خواهد شد تا در دسترس مردم قرار گیرد.

وی  با اشاره به توزیع بیش از ۳۰تن  اقلامی همچون گوشت ومرغ  منجمد و گوشت گرم ونیز برنج و شکر با قیمت مصوب در فروشگاه های معتبر گفت: تا کنون این اقلام با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها درمراکز عرضه  در اختیار مردم قرارگرفته تا به طور عادلانه توزیع  شود. 

فرماندار البرز به بازرسی سرزده امروز اشاره کرد وگفت: تیم بازرسی ستاد تنظیم بازار این شهرستان امروز به بررسی و رصد بازار پرداخت و تخلفات در بخش های توزیع اجناس با تاریخ مصرف گذشته، گرانفروشی و احتکار کالا شناسایی مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی  با بیان اینکه به افراد سودجو و فرصت طلب نباید اجازه داد کالاهای مورد نیاز مردم را در انبارها نگهداری کنند، یادآور شد: با هر نوع احتکاربه خصوص در انبارها وسوله های خالی موجود در شهرصنعتی  البرز وسردخانه ها برخورد می شود.

وی یادآور شد: بازرسی ستاد  و رصد بازار به طور متوالی و مستمر انجام و دولت به همراه دستگاه‌های نظارتی در حال بررسی و برخورد با تخلفات است لذا بازرسی از انبارها تا زمان رفع مساله احتکار و پایش انبارها در سطح این شهرستان ادامه دارد.