رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیاده روی اربعین حسینی زمینه ساز همبستگی و اتحاد شیعیان است


3 مهر, 1397 - 14:27 -- روابط عمومی فرم...
معاون سیاسی فرماندار البرز:

پیاده روی اربعین حسینی زمینه ساز همبستگی و اتحاد شیعیان است

معاون سیاسی فرماندار البرز گفت: شور و شعور حسینی در گام های استوار راهپیمایان اربعین تداعی کننده جاودانگی پیام عاشورا است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

میکائیل سلمانی" معاون فرماندار البرز ، در دومین جلسه ستاد اربعین این شهرستان  گفت: شور و شعور حسینی در گام های استوار راهپیمایان اربعین تداعی کننده جاودانگی پیام عاشورا است.
وی افزود :  زائرانی که با اعتقاد قلبی و باور راستین به حقانیت نهضت عاشورا در این گردهمایی بزرگ حضور می یابند  قدرت اتحاد و انسجام امت اسلامی را به نمایش گذاشته و زمینه ساز همبستگی و اتحاد شیعیان می باشند .

وی گفت: می بایست در خصوص هزینه های این سفر معنوی اطلاع رسانی جامع وشفافی از طریق متولیان متولیان صورت گیرد تا زائران  باتدبیر ومدیریت هزینه ها نسبت به ثبت نام واعزام اقدام نمایند.

سلمانی با تاکید بر ارائه آموزش های فرهنگی  برای زائران ابراز داشت:ضروری است دستگاه های ذیربط نسبت به ارائه آموزش آداب زیارت،معرفی وشناخت کشور عراق شرایط حاکم برآن کشور به ویژه عدم تردد بدون ویزا وپاسپورت را برای زائران تشریح نمایند. 

این مقام مسئول گفت:با پیگیری های صورت گرفته امسال نیز شهرستان البرز موکب خود را در عراق برای ارائه خدمات برپا خواهد کرد و افرادی که تقاضای برپایی موکب دارند باید از طریق استان نسبت به ثبت نام ودریافت مجوز اقدام نمایند.

سلمانی در پایان گفت :  : بمنظور پیشگیری از شیوع وانتقال بیماری به دلیل ازدیاد جمعیت در کشور عراق با آموزش های مراقبتی وبهداشتی  به زائران اربعین حسینی تاحدقابل قبولی این مشکل می شود .