رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پایه زندگی اجتماعی بر مشورت بنا شده است


8 ارديبهشت, 1397 - 22:12 -- روابط عمومی فرم...
سرپرست فرمانداری البرز:

پایه زندگی اجتماعی بر مشورت بنا شده است

سرپرست فرمانداری البرز گفت: مشورت و هم اندیشی پایه تصمیم گیری درست است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" محمد نصیری " سرپرست فرمانداری البرز  در مراسم همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستا که با حضور سیده حمیده  زرآبادی نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، ضمن تبریک فرا رسیدن روز شوراها ، گفت : مشورت و هم اندیشی پایه تصمیم گیری درست و  اساس زندگی اجتماعی است . 

وی ادامه داد:  اگر به تاریخ ایران و اسلام برگردیم اعتقاد در دین مبین اسلام و در تصمیم گیریها بر پایه مشارکت و مشورت  گذاشته شده است همچنان که حتی در جنگ احد پیامبر اکرم (ص)با مردم مشورت کرده وجنگ را به خارج از شهر هدایت کرد.

وی افزود: نمونه هایی همچون  زندگی در شعب ابیطالب  هم تصمیم مشترک واقدام گروهی بود. 

نصیری تصریح کرد:  در گذر زمان جوامع رفته رفته آموختند باید به سمت  پذیرش حکومت های پارلمانی بروند و پذیرفتند به تنهایی نمی توان حکومتی را اداره کرد.

سرپرست فرمانداری البرز اذعان داشت : بدلیل عدم وجود مردم سالاری و پارلمان دولتها به تنهایی تصمیم گیری میکردند رای جمعی درکارنبود اما در ایران باستان شورو مشورت رواج داشت و پس ازانقلاب نیزبا فرمان امام راحل (ره ) مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی پنج دوره است که حضور شوراها را پشت سر گذاشته ایم و امروز مردم با رای به نمایندگان خود در پارلمان های محلی می توانند در تصمیم گیری اجتماع خویش مشارکت داشته باشند .