رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

یکی از مصادیق تشدید آسیب های اجتماعی فاصله گرفتن از آموزه های دینی و اخلاقی است


5 دى, 1396 - 22:34 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز:

یکی از مصادیق تشدید آسیب های اجتماعی فاصله گرفتن از آموزه های دینی و اخلاقی است

فرماندار البرز گفت: اعتیاد یکی از آسیبهای اجتماعی است که بطور مستقیم و غیر مستقیم در ایجاد آسیبهای دیگر نقش دارد. د.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز،

" رضا عسگری "  فرماندار شهرستان البرز در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در سالن شهید آوینی الوند و با حضور ، امام جمعه الوند و مسئولین شهرستانی برگزار شد ، گفت: یکی از مصادیق تشدید آسیب های اجتماعی فاصله گرفتن جامعه  از آموزه های دینی و اخلاقی است .

وی ادامه داد: اهمیت آموزه های اخلاقی ، توجه ویژه به امر آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی دربهبود و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ضروری است و هر چقدر این فاصله بیشتر شود به سرعت میتواند در لایه های مختلف جامعه رسوخ و درآینده تاثیر این  آسیب ها بیشتر نمودار می گردد 

فرماندار البرز افزود: یکی از آسیب های دیگر عدم ارایه آموزش های مهارت های زندگی و  ارتباطی در خانواده هاست که  آموزش پرورش و شبکه بهداشت علاوه بر برگزاری دوره های مهارت آموزی برای نسل جوان می بایست  برگزاری  این آموزش ها را برای والدین هم در دستورکار خود قراردهند.

عسگری تاکید کرد: متاسفانه برای مسایل درسی و تفریحی فرزندان ،خانواده ها تمام سعی و تلاش خود را به کارمی گیرند ولی  باید پرسید خانواده ها چقدر توانسته اند برای آموزش اخلاق، تربیت و ارتباط با فرزندانشان  زمان صرف کنند .

 عسگری همچنین از اعتیاد بعنوان بزرگترین معضل در آسیب های اجتماعی نام برد و  نرخ بالای زندانیان این حوزه را یکی ازعوامل مستقیم و غیر مستقیم  ایجاد  طلاق و فروپاشی خانواده ها دانست .  

در پایان این همایش  نیز گروه تئاتر باران که با اجراهای متعدد خود در سطح استان  توانسته اند بازخورد بالایی از استقبال دانش آموزان از نحوه ی معرفی آسیب های اجتماعی کسب کند  به اجرای نمایش پرداختنزد