رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حمایت از تولید ایرانی لازمه تحقق شعار سالجاری


3 دى, 1396 - 19:58 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز:

حمایت از تولید ایرانی لازمه تحقق شعار سالجاری

فرماندار البرز گفت : لازمه تحقق شعارسال تعامل همه جانبه دستگاههای متولی است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز،

" رضا عسگری" فرماندار شهرستان البرز در جلسه ستاد تحقق شعار سال شهرستان که با حضور ائمه جمعه ، بخشداران و شهرداران شهرستان برگزار شد ، گفت: حمایت از تولید ایرانی لازمه تحقق شعار سالجاری است و تحقق تولید و اشتغال  با تعامل همه جانبه دستگاههای متولی ممکن می شود .

وی ادامه داد: در حوزه مبارزه با کالای قاچاق یرای اولین بار است که با کمبود انبار در شهرستان مواجه شده ایم و با درونی سازی و تقویت فرهنگ حمایت از تولید ملی بمنظور مبارزه با قاچاق کالا می توان حرکتی موثرتر در جهت افزایش  تولید داخلی ، ایجاد اشتغال و حمایت از کارگر و تولید کننده ایرانی داشته باشیم .

عسگری افزود: شهرستان البرز نیز در جهت تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی گامهای موثری برداشته و از آن جمله پیگیری و حمایت در خصوص راه اندازی پایانه صادراتی میوه ، پیگیری اجرا  طرح آبیاری تحت فشار در اراضی شهرستان از جمله روستای  کوچار با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی محقق شده است . 

فرماندار البرز هم چنین با اشاره به وضعیت مطلوب استان در پرداخت وامهای بهین یاب اذعان داشت: با پیگیری و اجرا دو هدف اصلی یعنی تثبیت شرایط فعلی و استفاده از ظرفیتهای بومی و محلی در تولید و اشتغال میتوان گام مثبتی در جهت تحقق و ثبات اشتغال در کشور برداشت . 

وی در ادامه سوء مدیریت در برخی واحدهای صنعتی ، عدم توانایی رقابت محصولات واحدهای صنعتی در بازار موجودو فرسودگی تکنولوژی را از عوامل  تعطیلی برخی  واحدهای  صنعتی برشمرد و افزود:  در تلاشیم تا با حمایت از تولید بتوانیم شرایط اینگونه واحدها را بهبود ببخشیم .

عسگری در پایان به ظرفیتهای قابل بهره برداری شهرستان در حوزه ایجاد بازارچه عرضه محصولات ارگانیک و صنایع دستی از سوی روستائیان با استفاده ازامکان دسترسی به راه های مواصلاتی شمال کشور اشاره نمود و تاکید کرد: با همکاری شهرداریهای محمدیه و بیدستان امکان مناسبی جهت بهره مندی از عواید این بازارچه ها و ایجاد اشتغال برای جامعه هدف آن وجود دارد.