رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توجه به رشد جمعیت جوان کشور نقش مهمی در تحولات مختلف جامعه دارد


3 آبان, 1396 - 10:00 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار البرز :

توجه به رشد جمعیت جوان کشور نقش مهمی در تحولات مختلف جامعه دارد

فرماندار البرز گفت: سیاستهای رشد جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با جدیت مورد توجه قرار گیرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" رضا عسگری" فرماندار شهرستان البرز ، در جلسه  کارگروه بانوان وخانواده شهرستان البرز با اشاره به اهمیت رشد جمعیت جوان کشور گفت : رشد جمعیت جامعه با در نظر گرفتن سلامت وپرورش استعدادهای بالقوه نقش بسیار مهمی در پیشرفت بخشهای مختلف جامعه دارد.

وی ادامه داد: پیشرفت جوامع در گرو حضور موثر خانواده ها در حوزه های مختلف اجتماعی با توجه ویژه به موضوع اخلاق ، معنویت ،تربیت فرزندان موفق و در نتیجه پیشگیری  از آسیبهای اجتماعی است .

عسگری افزود: نهاد خانواده به عنوان مهمترین رکن تربیت فرزندان که  آینده سازان جامعه به شمار می روند از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

فرماندار البرز  افزایش سن ازدواج و نیز افزایش طلاق را بعنوان مهمترین  آسیب اجتماعی در این حوزه عنوان کرده و گفت:  از آموزش خانواده ها و اثرگذاری کار فرهنگی با توجه به تمام محدودیتهای موجود در کاهش آمار طلاق نباید غفلت کرد زیرا طلاق  و افزایش سن ازدواج علاوه بر آسیب اجتماعی از عوامل کاهش جمعیت به شمار می رود .

فرماندار البرز در ادامه از تمام مدیران ، دانشگاهیان و صاحب نظران این حوزه خواست دغدغه کاهش جمعیت موثر و جوان را داشته باشند .

 وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت  آموزش و پرورش برای کاهش  آسیب های  موجود در حوزه ازدواج جوانان گفت :  برنامه ریزی لازم برای برگزاری دوره های  آموزشی در سالهای پایانی دوره متوسطه برای ارتقاء مهارت اجتماعی جوانان به منظور آمادگی برای  ازدواج به موقع و تشکیل زندگی ضروری به نظر می رسد .