رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی چالشهای پیش رو دانش آموزان بازمانده از تحصیل در جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور فرماندار البرز


1 آبان, 1396 - 08:12 -- روابط عمومی فرم...

بررسی چالشهای پیش رو دانش آموزان بازمانده از تحصیل در جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور فرماندار البرز

هفتمین جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان البرز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری البرز ،

" رضا عسگری "فرماندار شهرستان البرز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان  البرز  که با حضور مدیر کل نوسازی وتجهیزمدارس استان  برگطار شد ، گفت: الزام مدارس برای جذب دانش آموزان بی بضاعت ، تقسیط وتخفیف جهت تسهیل شهریه ها برای خانواده های کم درآمد ،استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان و تقبل بخشی از هزینه ها میتواند تا حد زیادی برای رفع مشکلات دانش اموزان کم بضاعت موثر باشد.

فرماندار البرز همچنین به استعداد یابی دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت اشاره نمود و افزود: در راستای پرورش استعدادهای درخشان ، محرومیت زدایی و استعداد یابی برای توسعه کشوری آباد میتوان از این امکان نیز بهره مند شد. 

عسگری با افزایش هزینه های غیر متعارف در آموزش مخالفت کرد و پیشنهاد نمود: برای ایجاد توازن در اموزش به نرخ تورم هم توجه داشته و  اقشار کم درامد نیز مورد توجه ویژه برای اموزش و تحصیل قرار گیرند. 

وی ادامه داد :به دلیل ارائه مجوز پیش دبستانی توسط نهادهای مختلف در محتوای آموزشی ارائه شده از سوی مدارس ، نیازمند یکسان سازی هستیم تابه کیفیت آموزشی مطلوب دست یابیم .

عسگری در پایان با اشاره به برگزاری اردوهای دانش اموزی راهیان نور و ضرورت رعایت موارد ایمنی و امنیتی در این سفر معنوی گفت : تمام پیش بینی ها و تمهیدات لازم در خصوص  سلامت رانندگان ،کنترل مدارک ، سلامت جسمانی آنها صورت گیرد تا دانش اموزان در ارامش خاطر وبا روحیه معنوی از فیوضات این سفر بهره مند گردند .